VM MEDICAL PARK SAMSUN HASTANESİ AMASYA AİLE VE UZMAN HEKİMLERİYLE BULUŞTU

Alanında uzman çalışanları, akademik unvana sahip doktor kadrosu, hasta odaklı üstün hizmet kavrayışı ve multidisipliner çalışmayı bir araya getiren VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu doktorları, Amasya’nın Aile Doktorleri ve uzman hekimleriyle toplandı.  

 

OBEZİTE, HİPEK VE PANKREAS CERRAHİSİ ELE ALINDI

Op. Dr. Mustafa Çağlar tarafından moderatörlüğü yapılan buluşmada VM Medical Park Sağlık Kurumu’nden Prof. Dr. Arif Kökçü jinekolojik onkoloji alanında; Prof. Dr. Taner Özbenli; migren rehabilitasyonunda Öğrenişsel Tutumsal Terapi’nin galibiyet oranı hakkında,  Prof. Dr. Ramazan Özçankaya ise psikiyatrik hadiseler mevzusunda bilgiler verdi.

Doç. Dr. İlhan Karabıçak; obezite, hipek rehabilitasyonu, karaciğer ve pankreas cerrahisi hakkında,  Doç. Dr. Özlem Şahin Çamur;  kansızlıklar, talasemi ve hamilelik ile ilişkili hematolojik karmaşıklıklar hakkında,  Doç. Dr. Murat Erdoğan; ortopedide spesifik olarak boy uzatma harekâtları hakkında, Uzm.Dr. İsmail Özer; nefroloji, böbrek sıhhati ve hastalıkları hakkında  konuşma yaptı.

 

ROBOTİK SİSTEM VE AKTÜEL REHABİLİTASYONLAR

Yrd. Doç. Dr.  İ. Barış Okumuş ve Yrd. Doç. Dilek Erdem;  her hafta kumpaslı olarak VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu’nde yapılan ur konseylerinde sunulan olayların multidisipliner çalışmaları, ışınım onkolojisi ve medikal onkolojide ilaç hazırlamada  robotik sistem ve aktüel rehabilitasyonlar hakkında bilgiler verdi. Yrd. Doç. Dr. Atilla Saraç; damar rehabilitasyonu hakkında, Op. Dr. Dilek Polat; çocuk  cerrahisinde multidisipliner yaklaşım  mevzusunda, Uzm. Dr. Gülsüm Figen Günindi ise; çocuk endokrinolojinin bölgede ehemmiyetli bir lüzum olması nedeniyle çocuk yan dal takımının faal çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

ÇOCUK SAĞLIK KURUMU PROJESİ YAŞAMA GEÇİYOR

Son olarak lafı alan VM Medical Park Samsun Sağlık Kurumu Başhekimi Uzm. Dr. Adem Dirican ise sağlık kurumularının akademik  eforu, yüksek teknolojik aygıt yatırımları ve kısa zaman içerisinde yaşam geçmesi tasarlanan Çocuk Sağlık Kurumu Projesi hakkında bilgi verdi. Aile doktorlarından gelen sualleri yanıtlayan VM Medical Park Sağlık Kurumu doktorları, aile doktorları ve uzman doktorlar ile neşeli bir buluşmayı geride vazgeçti.

Yorum Ekle