Oyunseverlerin Beklentilerini Karşılayamayan 5 Oyun

Heyecanla beklenmesine rağmen çıkışından sonra hayal kırıklığı yaşatan birçok oyun bulunmaktadır. Oyun endüstrisinin milyarlarca dolarlık değeri ve oyun yapımları için harcanan çok büyük bütçelere rağmen bazen yayıncı firmalar yalan vaatlerle oyuncu kitleyi kandırabiliyorlar. İşte oyun dünyasında çok beklenmesine karşın beklentileri karşılamayan oyunlar listesi;

Watch Dogs

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2

E3 fuarında yayınlanan müthiş fragmanından sonra oyun çıkınca fark edildi ki, oyunun grafik olarak fragmanla hiç alakası yok. Dahası fragmanda gösterilen bazı özellikler oyunun içinde yer almıyordu. Sürekli kendini tekrara düşen yapısı, kötü sürüş dinamikleri ve rakibi olarak gösterilen GTA 5 oyununa yaklaşamaması ile oyun dünyasında hayal kırıklığı yaratan oyunlar arasında başı çekmektedir.

The Division

The Division Oyunu

The Division Oyunu

Çok büyük vaatlerle tanıtımı yapılan oyun, çıktığı gün tam bir hayal kırıklığı olduğu anlaşılmıştır. Çıkışının ardından ilk zamanlar büyük bir kitle tarafından heyecanla oynanan oyun, çok kısa bir oynanış süresinden sonra kendini tekrar etmeye başladı ve çok zayıf bir senaryosu olduğu fark edildi.

Mafia 3

Mafia 3 Oyunu

Mafia 3 Oyunu

Oyun dünyası tarafından Mafia 3 heyecan ile bekleniyordu. Firma, güzel hazırlanmış reklamlar ile oyuncuların beklentisini arşa çıkarttı. Fakat oyunu oynayan oyuncular ilk olarak ana karakteri sevemediler. Kendini tekrar eden görevler, çok kötü yapay zeka, Mafia 2’de var olup da 3. oyunda yer almayan özellikler yüzünden Mafia 3 oyun tarihinde tam bir hayal kırıklığı olarak anılmaktadır.

No Man’s Sky

Yapımcıların vaatlerini yerine getirmediği, çok büyük reklamların ve desteklerin boş çıktığı bir diğer oyun. Söylenilenlerin tam tersi şekilde piyasaya çıkan oyun, oynayan herkes tarafından sert eleştirilere maruz kaldı. Hatta Steam platformu No Man’s Sky geri iadelerini kabul etmemeye başladı.

Far Cry Primal

Kötü grafikleri, oynanışı, hataları ve Far Cry 4 haritasının değiştirilmiş halini içermesi ile oyuncular tarafından hayal kırıklığı olarak anılan bir oyun.

Yorum Ekle