Kim Milyoner Olmak İster Başvuru işlemleri

Birçok farklı ülkede aynı formatta yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması, Türkiye’de uzun zamandır ekranlara gelen ve en çok sevilen yarışmalardan biridir. Türkiye’de ilk olarak 2011 yılında Kenan Işık’ın sunumu ile yayınlanmaya başlanan Kim Milyoner Olmak İster, yediden yetmişe herkesin katılabildiği ve izleyebildiği genel kültür yarışmasıdır.

Günümüzde ATV ekranlarında yayınlanmaya devam eden Kim Milyoner Olmak İster yarışması Murat Yıldırım’ın başarılı sunuculuğu ile en çok izlenen yarışma programlarından biridir. Bugüne kadar birçok kişinin katıldığı yarışmada yüksek ödülü kazanan kişi henüz yoktur.

Kim Milyoner Olmak İster yarışması için belirlenen kurallar çok kolaydır. Yarışma toplamda 12 sorudan oluşuyor. Bu sorulara doğru cevap verildikçe, kazanılan tutar artmaktadır. Her sorunun 4 şıkkı vardır ve bu şıklar arasından doğru olan cevabın bulunması istenir.

Yarışmada iki tane baraj bulunuyor. İlk 2 soru doğru yanıtlandıktan sonra birinci baraj geçilerek 1 000 TL kazanılıyor ve ikinci sorudan sonra yanlış yanıt verilse bile 1 000 TL kazanılmış oluyor. İkinci baraj ise 7.soru ile kazanılan 15 000 TL barajıdır. 7.soruya doğru yanıt verildikten sonra diğer sorulara yanlış yanıtlar verilse de, 15 000 TL ker halükarda kazanılmaktadır.

Yarışmaya başlarken telefonla sorma, seyircilere sorma ve yarı yarıya joker hakları verilmektedir. İkinci baraj olan 7.sorudan sonra çift cevap şeklinde dördüncü bir joker hakkı daha verilmektedir. Cevap vermekte zorlanılan sorularda jokerlerden yardım alınarak doğru yanıt bulunmaya çalışılır.

kim milyoner olmak ister başvuru

Ben Bilmem Eşim Bilir başvuru sonucu

Yorum Ekle